4 lipca 2012

Wild Turkey 81

Wild Turkey 81Wild Turkey 81

Bourbon – Stany Zjednoczone
Region: Kentucky
Destylarnia: Wild Turkey
Zawartość alkoholu: 40,5%
Cena: 139 zł

Miejsce gdzie zaczęto produkcję burbonu Wild Turkey to solidne, pomalowane na czarno i siedzące nad wysokim brzegiem rzeki Kantucky czyli „burbonowy przemysł”. To że przetrwało jest zasługą Jimmy’ego Russella który przez 50 lat zajmował się tym miejscem.

Wild Turkey to wielki burbon, którego gęsta bogata fizyczność sprawia, że można z nim spędzić bardzo miłe chwile. Reprezentuje on wolniejszy, nie tak zabiegany czas. Tworzenie tego luksusowego alkoholu to przede wszystkim tworzenie aromatu i tego, jak zachowuje się w ustach. Ten charakter rodzi się w otwartych parnikach oraz podczas fermentacji, do której używa się jednego szczepu drożdży.

To nie jest tak że Wild Turkey piją tylko starsi, bo coraz to nowe amatorzy Burbona szukają aromatu i czegoś konkretnego, co mogą sobie popijać i dobrze się przy tym bawić. To powrót sprzed czasów prohibicji. Świat ciągle się zmienia”

Wild Turkey Distillery wypuścił na rynek nowość wyselekcjonowany burbon stworzony przez Eddiego Russela (Wild Turkey Associate Distiller). Na amerykański rynek wkracza więc zupełnie nowy Dziki Indyk. To Wild Turkey 81 Straight Bourbon Whiskey. Liczba w jego nazwie bezpośrednio nawiązuje do zawartości alkoholu i wynosi wspomniane 81 proof czyli 40,5%. Nowy Wild Turkey stanowi mieszankę destylatów 6-, 7- i 8-letnich i wlany jest do butelki z zupełnie nową etykietą.

Cena 139 zł

ju wkrtce!

Wild Turkey 81 | Tagi: , ,