14 września 2012

Talisker Gift Pack – zestaw 3 butelek 0,2l

Talisker Gift Pack – zestaw 3 butelek 0,2lTalisker Gift Pack – zestaw 3 butelek 0,2l

Whisky Single Malt – Szkocja
Region: Wyspa Skye
Destylarnia: Talisker
Zawartość alkoholu: 45,8% – 57%
Cena: 209 zł

Destylarnia Talisker została założona przez braci Hugha i Kennetha MacAskillów w 1830 roku. Znajduje się w zachodniej części regionu Highlands, w Carbost, na brzegu Loch Harport. Jest to jedyna czynna gorzelnia na wyspie Skye.

Zestaw zawiera trzy whisky single malt o pojemności 200 ml każda:

Talisker 10 years old  45,8%
Klasyka w najlepszym wydaniu, whisky która jest ciekawostką dla początkujących a istną gradką dla koneserów.  Posiada ciekawe nuty wodorostów, odrobinę dymu oraz soli morskiej gdzieś w oddali przełamane toffi.

Talisker Destillers Edition 1999  45,8%
Dymna i słonawa whisky Talisker przechowywana dodatkowo w beczkach po sherry Amoroso. Mocniej wyczuwalna nuta dębowej beczki w porównaniu z klasycznym Taliskerem i zdecydowana słodycz sherry w smaku. Doskonale rozgrzewająca w chłodne wieczory, idealna do dobrego cygara.

Talisker 57 North  57%
Wyśmienity Talisker o mocnym i dymnym aromacie. Torfowy o delikatnej nucie cytrynowej. Przyjemnie złożona. Zaskakuje świeżym cytrusowym smakiem z charakterystycznym popiołem z grila i kawą, po czym ponownie pojawiają się cytrusy – dojrzałe pomarańcze. Finisz jest długi z dominującymi nutami czekolady i kawy.

Cena zestawu: 209 zł

ju wkrtce!

Talisker Gift Pack – zestaw 3 butelek 0,2l | Tagi: , , , ,