6 czerwca 2012

Bushmills 21 Years Old Tree Woods Madeira

Bushmills 21 Years Old Tree Woods MadeiraBushmills 21 Years Old Tree Woods Madeira

Irish Single Malt Whiskey
Region: Północna Irlandia
Destylarnia: Old Bushmills
Zawartość alkoholu: 40 %
Cena: 749 zł

W Irlandii nie wyróżnia się regionów produkcji whiskey. Działają tam jedynie trzy zakłady. Jednym z nich jest The Old Bushmills Distillery, zlokalizowana w Irlandii Północnej, w okolicy miasta Bushmills, gdzie powstaje ten najpopularniejszy single malt Irlandii.

Destylaty do jego produkcji dojrzewają przez minimum 21 lat w trzech różnych typach beczek. Przechowywane 19 lat w sherry Oloroso i w beczkach Burbonów, po 2 latach przelewa się je na kilka miesięcy do beczek Madery.
W rezultacie wyczówlany jest zapach miodu połączonego z drewnem, rodzynkami, ciemną czekoladą z nutą mięty. W ustach dojrzeje miodowy słód wyraźnie zauważalny, w połączeniu z drewnem i rodzynkami i odrobiną słodkiego toffi, przypraw, wanilii, ciemnej czekolady i mięty, a nawet skóry. Elegancki jedwabisty skomponowany z dobrą grą słodyczy i suchości jest uniklanym wyrazem sztuki doskonałych Bushmills ogniskowych destylarni whisky słodowej.

Ma na swoim koncie już kilka osiągnięć. Złoty medal w Whisky Magazine oraz dwukrotnie zdobył złoty medal w „World Spirit Competition” w San Francisco.

Cena: 749 zł

ju wkrtce!

Bushmills 21 Years Old Tree Woods Madeira | Tagi: ,