14 lutego 2013

BRUICHLADDICH 22Y 1989 BLACK 46% 0,7

BRUICHLADDICH 22Y 1989 BLACK 46% 0,7BRUICHLADDICH 22Y 1989 BLACK 46% 0,7

Whisky Single Malt – Szkocja
Region: Islay
Destylarnia: Bruichladdich
Zawartość alkoholu: 46%
Cena: 535 zł

Nikt poza jedną osobą nie zna całej prawdy o powstawaniu whisky Black Art. Tylko twórca Jim McEwan zna całą istotę skrycie stworzonego w nocnych ciemnościach przez siebie dzieła. To już trzecia odsłona Black Art i tak jak wcześniejsze każda kolejna wpycha nas w coraz ciemniejsze i tajemnicze zakamarki smaków czekając aby odsłonić swojej sekrety tylko przed śmiałkiem który odważy się zabrnąć w ciemność.

Kolor: Pieczone orzechy włoskie
Zapach: Jest prawdziwą podróżą po aromatach rozpoczynając od ziaren wanilii i rodzynek w czekoladzie. Dalej pojawiają się orzechy, świąteczny pudding i wina z morw. Odrobina wody zmienia kierunek na dojrzałe jagody, dżem, cynamon, anyż, gruszkę i mango.
Smak: Moc dębu otula strukturę alkoholu i wiąże ją w piękną harmonie. Black Art to droga do stworzenia jedynego w swoim rodzaju charakteru, podróż ta nigdy się nie kończy czy dołączysz na ich pokład.
Finisz: Rozgrzewa serca podczas trwającej długiej nocy. Jak spotkanie z przyjacielem który słucha i zgadza się z nami, daje komfort i towarzyszy kiedy nikogo nie ma w pobliżu.

Cena: 535 zł

ju wkrtce!

BRUICHLADDICH 22Y 1989 BLACK 46% 0,7 | Tagi: , , ,