3 kwietnia 2012

Porto Taylor’s SCION – Robert Parker 100/100!

Porto Taylor’s SCION – Robert Parker 100/100!Porto Taylor’s SCION – Robert Parker 100/100!

W 2008 roku master blender firmy Taylor’s , David Guimaraens w prywatnej kolekcji odkrył niewielką ilość bardzo starego porto, datowanego na 1855 rok, czyli przez okresem, kiedy Phylloxera zaatakowała i zniszczyła większość winnic w Europie.

Ponad 155-cio letnie wino, leżakowało w dwóch beczkach, w piwnicach domu znakomitego portugalskiego rodu z doliny Douro. Był to rodowy skarb, przekazywany z pokolenia na pokolenie.

Małe próbki pobrane z dwóch istniejących beczek pokazały, że wino to znajduje się w doskonałym stanie, oferując niespotykany, wysublimowany smak.Piętnaście dekad leżakowania w dębowych beczkach skoncentrowało esencję wina w unikalny i magiczny kompleks. W 2009 roku wino to zostało pozyskane przez producenta porto Taylor’s. Nazwane zostało SCION

W 2010 roku Taylor’s zdecydował, by odkryte porto zaprezentować koneserom całego świata. Tak powstała wyjątkowa i unikalna, limitowana edycja, zawierająca mistrzostwo smaku, które przetrwało przez wieki.

Nawiązując do 1850 roku, kiedy wino to powstało, SCION prezentuje się w pięknym opakowaniu, zawierającym opis jego niezwykłej podróży przez lata historii oraz podkreślający jego wyjątkowość i unikalność. Wydanie zdobione jest rysunkami, dedykowanymi specjalnie dla SCION, przez światowej sławy brytyjską grafik – Sarah Jane Coleman.

Każda karafka przechowywania jest w teakowej skrzyni, wykonanej wg wzorów zgodnych z XIX-to wieczną sztuką budowy drewnianych instrumentów muzycznych.

By potwierdzić oryginalność pochodzenia tego wyjątkowego produktu, portugalski instytut Porto (the Port and Douro Wines Institute), certyfikował SCION, jako autentyczne porto najwyższej klasy.Tym samym SCION stał się najstarszym oferowanym na światowym rynku porto.

SCION oferowany jest, od grudnia 2010 roku, w limitowanej ilości – 1400 karafek. Obecna okazja do posiadania SCION, najbardziej unikalnego porto świata, nigdy więcej nie pojawi się w ofercie producenta. SCION to jedynie dwie ostatnie beczki, które przetrwały 155 lat. Ich przeznaczeniem jest trafić do wyjątkowych kolekcji lub na stoły prawdziwych koneserów. Koneserzy, którzy posiądą SCION będą mieć pewność otrzymania absolutnie wyjątkowego, unikalnego produktu, innego niż wszystkie jakiekolwiek inne edycje limitowane.

Robert Parker przyznał SCION maksimum – 100 punktów na 100 możliwych !

Cena: 15 999 zł

ju wkrtce!

Porto Taylor’s SCION – Robert Parker 100/100! | Tagi: , , , ,