2 listopada 2012

Metaxa AEN – edycja limitowana!

Metaxa AEN – edycja limitowana!Metaxa AEN – edycja limitowana!
W studwudziestolecie międzynarodowego sukcesu Metaxa, powstała pierwsza w historii, limitowana edycja – AEN, której zadaniem jest uświetnienie wyjątkowego jubileuszu. Spośród zaledwie 1888 butelek do Polski trafi tylko 50 z nich. To wyjątkowa okazja nie tylko dla miłośników greckich tradycji.
Metaxa AEN to unikalna kompozycja destylatów nabierających odpowiedniego charakteru od 20 do 80 lat leżakując w najsłynniejszej z beczek piwnic Metaxa – Kadź No.1 „Spyros” nazwanej tak na cześć założyciela firmy. Inspiracją dla nazwy Limitowanej Edycji – AEN (po grecku – wiecznie), były złożone procesy odmładzania destylatów, które stały się esencją i symbolem Metaxa AEN – wyjątkowego trunku o niespotykanej zawartości alkoholu 45,3%. Ta oryginalność to zasługa nie tylko odpowiedniej kompozycji destylatów, ale także najlepszego gatunku luksusowej dębiny, z której wykonana została najstarsza spośród tysięcy beczek Metaxa tworzących bezcenną spuściznę marki.
Jubileuszowa karafka to istne dzieło sztuki, podkreślające wyjątkowy charakter Limitowanej edycji. Ręcznie rzeźbiona w krysztale de Sevres, oznaczona unikalnym numerem seryjnym z załączonym certyfikatem sygnowanym przez Master Blendera Metaxa i zamykana pozłacaną 20-karatowym kruszcem zakrętką – nie pozwala pomylić jej z żadnym innym trunkiem. Niezwykle elegancki kształt, inspirowany surową w formie architekturą dorycką i na pierwszy rzut oka widoczne odwołanie do symboliki kropli sprawiają, że Metaxa AEN jest klasą sama dla siebie. A fakt, że wyprodukowano zaledwie 1888 takich butelek sprawia, że AEN staje się jednym z najbardziej pożądanych alkoholi wśród koneserów na całym świecie.
Cena: 4999 zł
ju wkrtce!

Metaxa AEN – edycja limitowana! | Tagi: , ,